Unesená, znásilněná, vykuchaná a téměř sťatá: Alison se doplazila se střevy v rukou pro pomoc
Alison Bothová byla ve svých 27 letech unesena, brutálně znásilněna a téměř zavražděna. S hlavou visící dozadu a s vlastními střevy v rukou se doplazila na silnici, kde ji zachránil náhodný svědek. Útočníci dostali doživotí, přesto byli po 28 letech potají propuštěni a Alison o tom nevěděla. O hrůzách, které prožila, napsala knihu a její příběh inspiroval i filmaře.
V prosinci 1994 zaparkovala Alison Bothová (57) večer před svým domem v jihoafrickém Port Elizabeth. V ten moment do jejího auta vtrhli cizí muži a začala noční můra. Dvojice útočníků, Frans Du Toit a Theuns Krugeras, ji unesla na odlehlé místo. Znásilnili ji, pobodali více než 50krát, vyřízli jí část vnitřností a celkem 16krát jí podřízli hrdlo. Nakonec ji odhodili mezi odpadky.
„Slyšela jsem je, jak se baví. Jeden řekl: ‚Myslíš, že je mrtvá?‘ a druhý odpověděl: ‚Tohle nikdo nemůže přežít‘,“ popsala Alison v knize I Have Life.
Alison ale přežila. Rukama si držela břicho, aby jí nevypadly orgány, druhou si přidržovala téměř oddělenou hlavu. Doplazila se na silnici a lehla si napříč, aby ji auta nepřehlédla. První ji objelo, druhé zastavilo. Řídil ho student veteriny Tiaan Eilerd, jenž jí holýma rukama zasunul vyhřezlou štítnou žlázu zpět do krku, aby mohla dýchat. Zachránil jí tím život.
Frans Du Toit, syn policisty, a Theuns Krugeras už tehdy čelili obvinění z jiného znásilnění a byli venku na kauci. Během útoku Krugeras omylem oslovil komplice pravým jménem, což si Alison zapamatovala. Později vyryla jejich jména do písku spolu se vzkazem „Miluji mámu“. Tím výrazně pomohla k jejich dopadení.
V roce 1995 dostali doživotí bez možnosti podmínky, přesto byli v červenci 2023 propuštěni kvůli změnám v jihoafrické legislativě. Oba násilníci strávili za mřížemi pouhých 28 let.
Alison se o jejich propuštění dozvěděla až dodatečně. Navzdory všemu se zotavila, založila rodinu a stala se dvojnásobnou matkou. Její příběh inspiroval knihu I Have Life a dokumentární film Alison (2016).
Osud pak napsal dojemné pokračování. Její zachránce Tiaan Eilerd se po šíleném zážitku rozhodl studovat medicínu, stal se z něj gynekolog a pomohl Alison přivést na svět jejího druhého syna. Nezlomná žena dnes přednáší po celém světě a svou otevřeností pomáhá dalším obětem najít sílu znovu žít.
Ovšem ti chlapíci byli běloši, jak jste si jistě ráčilo všimnout, jsou tam i na fotkách, ti "sympaťáci" v kroužcích. Toliko k těm "lidskoprávním" stížnostem.