Skutečné životy: Operní femme fatale potratila v letadle! Soně Červené vařil špagety sám Luciano Pavarotti
Prožila život plný zvratů a ztrát, ale také úžasných vítězství nad osudem. Nesmírně nadaná Soňa Červeá odolala vábení StB i východoněmecké Stasi a ačkoliv se tomu dlouhé roky bránila nakonec utekla na západ. Nad jejím talentem tu plesaly ty nejznámější operní i hudební hvězdy včetně Plácida Dominga, Luciana Pavarottiho i Lou Reeda. Vysněného potomka se bohužel nikdy nedočkala, potratila cestou v letadle. Na divadelních prknech vystupovala do posledního dechu.
Soňa Červená byla dcerou známého spisovatele a kabaretiéra Jiřího Červeného, a měla tak k umění vždy blízko - u nich doma si dveře podávali spisovatelé, herci i skladatelé. Jenže rodiče se rozvedli a tatínek se odstěhoval. Soňa tím pořádně trpěla, rozuměla si s ním víc než s maminkou, která jí nechtěla dovolit kariéru v umění. Soňa se k ní ale stejně dostala.
Na konkursu v Osvobozeném Divadle po jejím projevu Jiří Voskovec vykřikl: „To je Káča!“ a Soňa smutná z divadla utekla. Na odchodu ji ale odchytil vrátný a poslal ji podle serveru Krajské Listy do kanceláře. Tam jí Voskovec dal hlavní roli - Káču Maršálkovou v muzikálu Divotvorný hrnec, kde hrála po boku Jana Wericha. Dokonce si zahrála dceru Helenu ve filmu Poslední mohykán s Jaroslavem Marvanem.
Ještě předtím jí ale do života zasáhla druhá světová válka, oba rodiče jí sebralo gestapo - tatínek skončil v Terezíně a maminka v brutálním táboře Ravensbrück. Její rodinný domov gestapo zabralo pro německou rodinu, jejíž syn Soňu znásilňoval, což si ona nechala líbit jen proto, že jí sliboval, že pomůže její matce v koncentráku. Dva měsíce po válce se z koncentráku maminka vrátila pěšky - živá, ale v zuboženém stavu. Soňa se pak vdala za majitele továrny na čokoládu, ten ale po pár letech emigroval a pro Soňu to znamenalo neustále pronásledování StB.
Hrůza ten komunismus